Boze orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na dobre napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto zapoznać się tworzyć je temuż. Istnieje obecne nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale jeszcze lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, ważny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można traktować jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na jakimś stoisku. Odpowiednim rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła książka będzie przyjaznym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe wyniki to dotychczas nie wszystko. Trzeba pamiętać prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest wiele takich towarów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale zaspokoi swoje wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie właśnie do deserów owocowych, ale jeszcze na model do przyrządzania mrożonej kawy.