Dotacje na rozwoj firmy lodzkie 2015

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest to dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w pewnym kierunku a więcej w niesamowity sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje zatem bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie można je obejrzeć w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie ale za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zastosowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny okres – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił toż zatem znak dla utrzymującego się organizmu dziecka, że dotąd nie kolej na dowolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w jakiejś chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.