Frezowanie cnc szczecin

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a jeszcze chropowatości innego rodzaju produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną spośród najbardziej ciekawych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest praktyczne w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To dzisiaj do tej klasy możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Chociaż w relacje z urządzenia, na którym pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Jednak najczęściej napotyka się, że to dzisiaj ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na jakim wykonujemy wspomnianą operację określane jest frezarką. Już na rynku jest wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a dodatkowo frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Stanowi ostatnie wyjątkowo ważne, bo w współzależności od struktury naszego produkty powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.