Ginekolog endokrynolog lublin

Kolposkop jest ważne urządzenie w praktyce ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co wyraża się negatywnie na wartości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na precyzyjną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to odpowiednio parametry układu optycznego dysponują najistotniejsze uznanie. Warto zająć się miejscem pracy soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a też jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje i niezwykle ważnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko także precyzyjny krok w jakiejkolwiek stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki broniły się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest maksymalna moc światła oraz ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić stosowane jednorącz.