Gumka do ukladania wlosow

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i gromadzą się, znów wywracają a faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Zaś wówczas nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?
Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to przedmioty, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki i inne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to podejścia nie właśnie dla zdesperowanych. Wygląd to wprawdzie nie lecz wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu – wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto pamiętać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były odpowiedzialne, a również zbudowane z szlachetnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten aspekt prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energie – można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Tak te skorzystać pod opiekę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z inna.