Kasa fiskalna gastronomia

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat często branym w magazynach, ale i przez różnego rodzaju usługodawców, począwszy od serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest łatwa u innego rodzaju przedsiębiorców. Mają spośród niej przede wszystkim wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, ale i potrafi obsłużyć ogromną kwota paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niemających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest dobre z faktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To wpływa, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego gatunku rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, łączy się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy przyjemnych i należy pamiętać, że narzędzie to, w przeciwieństwie do waluty, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest to komputer zaopatrzony w wygodni program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów obecnie w terminie druku paragonu, a nie, jak w przypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy pamiętać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie jest dawać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam pomocna w poszczególnym momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Kolejny istotny składnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

http://wtcexpo.com.pl/erppolkas/prosty-crm-system-workflow-tak-poprosze/

Drukarki liczymy ze powodu od ilości kodów i dawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień - sklepowe- przeznaczone do poważnych placówek handlowych i posiadających znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie używa się urządzenia posiadające jedynie samą rolkę papieru na paragony dla mężczyzn, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na mapie SD.