Kasa fiskalna jaki limit

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezmiernie ważnym i dla managera i dla użytkownika. Ci idealni mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na rachunki nie daje większej uwagi, co w wielu przykładach że być złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych natomiast w jakich formach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców rzecz jest całkiem prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co ale taki dokument klientowi? Ten niski skrawek papieru w moc przykładach może posiadać poważne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w jaki środek odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Mówi to przede całym tych spraw, w jakich planujemy zareklamować kupiony produkt lub zdać go oraz odzyskać swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon jest nam działać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane spośród nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo umożliwia nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzji także na zgłoszenie reklamacji. Oczywiście w chwili, gdyby nie będziemy stanowić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im większa zaleta reklamowanego towaru, tym dłuższa strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy jeszcze o tym, by dokumenty takie trzymać w wystarczający środek. Możemy przygotować koperty, w których będziemy zbierać paragony w kolejności chronologicznej, możemy poświęcić na ostatni przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający dokonane przez nas transakcje był chroniony tak długo, jak długo że być się podstawą do złożenia reklamacji.