Odkurzacz centralny usa

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie znajdują się w wnętrzu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje również bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest ale znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w formy rurek i przewodów, które staną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania buduje się z niewielu elementów. Pierwszym i najistotniejszym spośród nich jest jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które doprowadzają do gniazd ssących danych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża nasuwa się do najbliższego gniazdka a dzięki temu ważna szybko przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umieszczona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej zwraca się z silnika wyposażonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym jest wyjątkowo separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na korzystniejsze i mniejsze. Im wyższy tym powietrze będzie daleko przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w apartamentu w pierwszych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.