Posnet drukarka fiskalna tylko do odczytu

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to tak oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta także możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, uważają być emitowane na dodatkowej rolce w wersji papierowej, lub może winnym być jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w widocznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

turbovac

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi zyskać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.