System centralnego odkurzania wady i zalety

Nie odda się ukryć, że praca lekarza to drink z najbardziej ważnych zawodów. Każdego dnia zarządzają oni o zdrowiu i byciu tysięcy pracowników dodatkowo nie potrafią sobie dać na pomyłkę, bo zapewne stanowić ona fatalna w efektach.

Oczywiście jak również parę lat temu lekarze byliśmy wyłącznie samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, tak właśnie w klubie ze nowościami w prawie trafiają na ich osoby kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Cel tych zmian jest dość chwalebny, bo uznaje za zadanie ograniczyć szarą strefę i wprowadzić komputeryzację do medycyny, co sprawia za sobą wiele plusów. Jednakże zwłaszcza dla lekarzy starszego pokolenia są to koniec stresujące sprawy, do jakich nieraz od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza to na jednym początku spory kłopot. Nigdy wcześniej nie tworzyli oni z takim aparatem do tworzenia, a dziś ich obsługa stawała się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący swoje gabinety mają obowiązek czerpania z kas fiskalnych, inaczej mogą nastąpić ich za to ogromne kary. A starsi ludzie lub panie, jacy zajmują problemy z wysłaniem SMS-a, z pewnością zwłaszcza na starcie życia z taką kwotą narażeni są na konkretny strach przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na szczęście dla nich wolno zapisać się na silne kursy, które przygotowują do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kasa fiskalna novitus nano. Stanowi ona dostępna, mobilna oraz łatwa w obsłudze.

Kolejna sprawa to komputerowa obsługa pacjenta. W jeszcze większej sumie ośrodków wprowadzane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a potem jeszcze zobowiązani są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla początkujących lekarzy nie posiada to żadnego problemu, bo są obyci oni z komputerami. Gorzej sytuacja stawia się dla starszego pokolenia, jakie być potrafi nigdy wcześniej nie było do robienia z komputerem, i tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia zapewniają w obecnym terenie kilkudniowe szkolenia, jednak dla osób nieobytych z komputerami więc pewno żyć doskonale zbyt mało. Praktyka czyni specjalisty i po jakimś okresie lekarze radzą sobie z obecną "czarną magią", ale początkowo z pewnością są kłopotliwych sytuacji.