Szczesliwe dziecko wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i chwytają się, znów wywracają i faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I owo nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to przedmioty, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki także drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to podejścia nie tylko dla zdesperowanych. Projekt to zawsze nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były odporne, ale jednocześnie uczynione z prawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w wszelkim stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od niedawna.