Wychowanie dzieci szwecja

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym podchodzi do zmniejszenia liczb czerwonych krwinek. Są różne przyczyny powstania niedokrwistości w układzie młodego człowieka: że być dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub same w kontraktu ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie toż jest właściwie powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednakże w sukcesie osób przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natur również jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest więc zjawiskiem dość normalnym. W sezonie ciąży to wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy dociera do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to wprawdzie faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej mamy mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W różnym kwartale może spowodować do powstania wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i wartości odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość szybko wzrasta w punkcie wejścia w ciążę. Leczenie anemii zależy od jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której powodem był brak żelaza, jest wciąż leczona doustnymi środkami dodającymi jego liczba. Bardzo rzadko odnosi się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest toż zawsze droga o moc krótsza niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie ponad transfuzja krwi – dzieje się tak często w postaciach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej przejawami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, będąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może przynieść do właściwych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.