Zaburzenia psychiczne a hormony

Zaburzenia psychiczne mogą działać głowy w każdym wieku. Lekarze alarmują, że choruje na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym musisz wiedzieć, że każde zaburzenia u dzieci mogą ukazać się w drugim wieku. Jedne częściej pojawiają się w sezonie wczesnego dzieciństwa, drugie są właściwe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia wykazują się właśnie w stopniu szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, i ich objawy dostosowują się wraz wiekiem.

Bardzo trudne są zaburzenia lękowe, które przedstawiają się w trzech sferach. Pierwsza spośród nich wtedy grupa subiektywnych przeżyć, która opowiada tego, co dziecko używa w bezpośrednim umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która usuwa się do ostatniego, co dziecko odczuwa w swoim ciele. Do objawów somatycznych uznawane są różnego rodzaju bóle (np. brzucha czy głowy), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może oznaczać także niechęć do gryzienia i zatapiać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz ogranicza się z niepokojącym zachowaniem. Dziecko może przestać komunikować się ze własnymi rówieśnikami i zostać się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Warunkiem do interwencji specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odstaje z normy. Nasz psychiatra dziecięcy w Krakowie zwraca się dziećmi, za których nowość w prowadzeniu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w działalności z dziećmi i wielkiej dawki empatii konsultacje u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki użyciu najnowszych metod w praktyki z dziećmi nasz psychiatra młody nie tylko zdiagnozuje problem, jak i dokona wszelkich starań, aby szybko go rozwiązać, oddając dziecku zabawa z dzieciństwa.