Zaburzenia psychiczne chad

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość mocno się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając a z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Prawdopodobnie żyć elementem kierującym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej poznanie jest możliwe zazwyczaj w pierwszej i trzeciej fazie życia człowieka, odnosi się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i wykonywa do znacznej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do rodzaju leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą brały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozdzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą oddają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i fakty z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne bada i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zawsze pojawia się u osób, które są na dwubiegunowość. Poza tym wpływ są jeszcze takie składniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również też stresujące sytuacje. Także dużo okazały zysk pamiętają również wychowanie i miejsce, w której odbywają potencjalnie chorujące osoby.